Grabo Pro-Lifter

 

GRABO PRO-LIFTER 20 - ręczny akumulatorowy chwytak/podnośnik próżniowy. Umożliwia łatwe chwytanie i przenoszenie różnych przedmiotów o prawie każdej powierzchni. Udźwig podnośnika to 170kg - w zależności od powierzchni.

Idealny do podnoszenia powierzchni gładkich, takich jak: szkło, metal, blachy, płyty z tworzyw sztucznych, płyty marmurowe oraz powierzchni, które nie są całkowicie gładkie, takie jak: płytki ceramiczne, płyty betonowe, suche ściany modułowe, płyty utwardzone, płyty meblowe i wiele innych.

UWAGA: Ze względu na wysokie ciśnienie, jakie wytwarza GRABO, stanowczo odradzamy mocowanie GRABO do szkła o grubości mniejszej niż 6 mm. Szkło o grubości większej niż 6 mm może ulec uszkodzeniu.

Narzędzie GRABO Pro-Lifter 20 wyposażone jest w inteligentny wyświetlacz ciśnienia cyfrowego wygodnie umieszczony na rączce z wyświetlaniem ciśnienia (PSI, Bar) i wagi (Kg, Lb). GRABO Pro-Lifter 20 posiada wbudowany czujnik ciśnienia, który automatycznie włącza i wyłącza pompę próżniową, aby utrzymać stałą pożądaną zdolność podnoszenia. Pompa próżniowa GRABO Pro przemieszcza 20 litrów powietrza na minutę, co daje ogromną zdolność podnoszenia i jest w stanie podnosić niemal każdą powierzchnię o wadze do 375 funtów (170 kg). Opatentowana piankowa uszczelka, która jest dostarczana wraz z narzędziem GRABO Pro, jest mocna i odporna na ścieranie, a jednocześnie łatwa do wymiany w przypadku uszkodzenia. Po aktywacji narzędzia uszczelka tworzy się w ciągu kilku sekund i mocno przylega do niemal każdej powierzchni, w tym do powierzchni nierównych i lekko porowatych. GRABO Pro jest wyposażony w cztery stalowe uchwyty podnoszące umieszczone po obu stronach rączki narzędzia. Pozwala to na użycie narzędzia z pasami podnoszącymi i dodatkowymi akcesoriami.

UWAGA !!! Producent podaje maksymalne teoretyczne udźwigi dla materiałów w idealnym stanie  (czyste, niezatłuszczone), w optymalnych warunkach atmosferycznych, przy 80% próżni, bez uwzględnienia współczynników bezpieczeństwa.
Sugerujemy założenie współczynnika bezpieczeństwa 4 przy podnoszeniu pionowym materiału i 2 przy podnoszeniu poziomym materiału. Czyli maksymalny udźwig 45 kg pionowo, 85 kg poziomo praktyczny.
Należy pamiętać, że przy podnoszeniu pionowym materiałów, bardzo duże znaczenie ma współczynnik tarcia. Na każdą operację podnoszenia mają wpływ warunki pogodowe, stan i czystość podnoszonego materiału, porowatość, stan uszczelek i wydajność pompy próżniowej.

Udźwig:

Trzymanie prostopadłe (materiał w pozycji poziomej)                        Trzymanie równoległe (materiał w pozycji pionowej)

Szkło, 375 funtów (170 kg),                                                                        265 funtów (120 kg)

Płytki ceramiczne, 375 funtów (170 kg)                                                       265 funtów (120 kg)

Metal, 242 funty (110 kg)                                                                            242 funty (110 kg)

Plastikowy, 220 funtów (100 kg)                                                                  220 funtów (100 kg)

Drewno, 220 funtów (100 kg)                                                                      143 funtów (65 kg)

Szorstki łupek, 176 funtów (80 kg)                                                              176 funtów (80 kg)

Szorstki Beton, 176 funtów (80 kg)                                                             176 funtów (80 kg)

Sucha ściana, 165 funtów (75 kg)                                                               143 funtów (65 kg)