Brace Seal

 

Brace Seal  to uszczelka zaprojektowana do tworzenia próżni na cienkich i łamliwych powierzchniach.

Uszczelka BRACE SEAL pasuje do wszystkich narzędzi z serii GRABO POWER TOOLS. Jest to uszczelka, zaprojektowana z myślą o cienkich materiałach. Nowa uszczelka o niskim profilu posiada pełną powierzchnię silikonową, która jest mocno dociskana do materiału znajdującego się w komorze próżniowej używanej z narzędziem GRABO, aby “podtrzymać” materiał i zapobiec jego zbyt głębokiemu wsączeniu. Dzięki temu materiał nie pęknie, nie wygnie i nie złamie się. Uszczelka ta wypełniona jest silikonem o wysokim współczynniku tarcia. Zapewnia ona mocny chwyt, który zapobiega wyślizgiwaniu się materiału z narzędzia. Na przykład przy przenoszeniu materiału w pozycji pionowej,

Maksymalny ciężar, jaki może utrzymać BRACE SEAL, zależy od dwóch rzeczy.

  1. Sposób przenoszenia materiału
  2. Rodzaj przewożonego materiału

Istnieją dwa sposoby wykorzystania BRACE SEAL do przenoszenia materiału.
prostopadle i równolegle

Różne kształty i rozmiary przedmiotów będą wymagały innego podejścia, dlatego GRABO został zaprojektowany tak, aby zapewnić mocne i bezpieczne trzymanie z obu stron.

Aby bezpiecznie korzystać z GRABO, trzeba również wziąć pod uwagę ciężar tego, co jest podnoszone. Poniższa tabela przedstawia wytyczne dotyczące bezpiecznego przenoszenia głównych materiałów w technologii GRABO.

 

Trzymanie prostopadłe

Trzymanie równoległe

Szkło

375 funtów (170 kg)

265 funtów (120 kg)

Metal

308 funtów (140 kg)

198 funtów (90 kg)

Drewno

220 funtów (100 kg)

143 funty (65 kg)

Szorstki łupek

176 funtów (80 kg)

176 funtów (80 kg)

Szorstki Beton

176 funtów (80 kg)

176 funtów (80 kg)